Taxi Wisła

Ile kosztuje transport?

Zawód taksówkarza nie jest łatwy i tani. Transport tak zwany krótki na przykład do kilku kilometrów nie należy do drogich pod względem klienta – przyjmijmy, że przejechanie 5 kilometrów będzie kosztować klienta 12 zł, ale biorąc pod uwagę sam przyjazd do klienta, eksploatację samochodu, paliwa to dochód zmniejsza się diametralnie z 12 zł do 6 zł, dodatkowo biorąc pod uwagę godzinę przyjazdu, przykładowo poranną lub popołudniową możemy spędzić większość czasu w korkach, co przełoży się na duży czas spędzony w aucie, za który nikt tak naprawdę nie zapłaci. Ile więc zarabia taksówkarz? Załóżmy że wykonamy jeden kurs w ciągu godziny łącznie z staniem w korkach, z powyższego przykładu może wyjść nawet mniej niż 6 zł na godzinę i czasami tak się zdarza, ale za to nadrobić można kursami wieczornymi i weekendowymi.

Wszystko uzależnione jest od wielkości miasta, taksówkarze w różnych rejonach zarabiają różne kwoty?

Zdecydowanie tak, ponieważ w mieście jest większy ruch klientów, ale również i większe korki, ile za tem zarabiają taxi w mniejszych miejscowościach? Dla przykładu weźmy sobie malowniczą miejscowość jaką jest miasto Wisła – to wspaniała miejscowość turystyczna, odwiedzana corocznie przez tysiące turystów praktycznie z całego świata. Wisła posiada wiele atrakcji turystycznych i setki kilometrów różnego poziomu trudności szlaków turystycznych, ale tak naprawdę jest rozpoznawalna dzięki Małyszowi. Miasto w chwili obecnej organizuje puchar świata w skokach narciarskich, który przyciąga tłumy przyjezdnych oraz miejscowych i oczywiście idzie za tym całkowity brak miejsc parkingowych w mieście, dlatego wiele osób zaleca korzystanie z taxi aby udać się pod skocznie narciarską lub inne organizowane w mieście wydarzenie.

Ile zarabiają taksówkarze w tej małej miejscowości jaką jest Wisła?

I tu znowu wszystko podzielone jest od sezonu, średnio taksówkarze w mieście Wisła mają 100 zł dniówki, więc jest to podobne do większych miast. Prowadząc wywiad z taksówkarzami wywnioskowaliśmy, że w zimie spalanie jest znacznie większe, gdyż wszystkie auta jeżdzą z napędem na cztery koła, ale zaś jest większy ruch i oblężenie na taksówki.

Sezonowość ma znaczenie?

Oczywiście, że tak, wszystko zależy od miejscowości taxi, jeśli jest to miejscowość turystyczna jak Wisła to sezonowość odgrywa tu duże znaczenie, dlatego taxi Wisła największą ilość transportów przeprowadzają w okresie szczytu sezonowego. W dużych miastach również kwitnie turystyka jak na przykład w Krakowie, Gdańsku czy w Wrocławiu, co jest odczuwalne pod względem ruchu klientów i kursów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!